Przewiń Przewiń
1cb2e18dc5b82c814a13e19b152cf6e8

Profil działalności Eko-Konsultu

Profil działalności Eko-Konsultu od samego początku istnienia firmy nastawiony jest na innowacje w przemyśle i pomoc we wdrażaniu ich. To dlatego jesteśmy aktualnie jedną z wiodących sił w Polsce, jeśli chodzi o wspieranie transformacji energetycznej. Jednym z głównych jej elementów jest energetyka wodorowa.

 

Doradcza działalność EKO-KONSULT usprawnia wdrażanie nowych technologii, a co za tym idzie, również dekarbonizację przemysłu. Wykonywane przez nas analizy i dokumentacje pomagają przedsiębiorcom realizować liczne inwestycje sprawnie i w zgodzie z regulacjami środowiskowymi. Szkolenia, które oferujemy, w tym te z Akademii Wodorowej, mają na celu przede wszystkim zwiększanie bezpieczeństwa pracowników i zakładów. Jednak szerzą one też wiedzę o nowych technologiach wodorowych i rozwiązaniach w przemyśle wśród projektantów. Ta nauka jest później wykorzystywana przy nadawaniu kształtu nowym instalacjom.

 

EKO-KONSULT służy wsparciem podczas zmian takich, jak obecna transformacja energetyczna. Na poważnie traktujemy naszą doradczą pozycję, a technologie wodorowe są aktualnie jednym z naszych priorytetów.

dc8e63e09dbd5058f0f8ff1441392362

Znamy przemysł wodorowy od podszewki

Energetyka wodorowa i w ogóle wykorzystanie wodoru w przemyśle wiąże się z wieloma unikalnymi wyzwaniami. Bezpieczeństwo wodorowe jest szczególnie istotne i wymaga specjalistycznej wiedzy.

 

Doświadczenie z zakresu typowych stref wybuchowych nie jest wystarczające. Z drugiej strony transformacja energetyczna i aktualny kierunek legislacji zdają się wymuszać coraz większe uwzględnianie wodoru. Konieczność raportowania ESG kładzie większy nacisk na neutralne środowiskowo technologie. Dekarbonizacja wymaga niskoemisyjnych rozwiązań, a żadne inne paliwo nie może się równać pod tym względem z wodorem.

 

Od lat zajmujemy się wskazywaniem, jak sprostać regulacjom i właściwie wykorzystać możliwości technologii wodorowych. Pomagamy przedsiębiorcom łatwo i bezpiecznie odnaleźć się w zmieniającym się krajobrazie energetyki. Wiele inwestycji wodorowych powstało w konsultacji z naszymi ekspertami. Jednak nasze wsparcie nie ogranicza się do etapu projektu i budowy instalacji wodorowych. Nasze analizy bezpieczeństwa i doradztwo służą również funkcjonującym obiektom energetyki wodorowej i nie tylko.

EKO-KONSULT dla wodoru w praktyce – nasza oferta

Unikalne właściwości fizyczne wodoru, trudności w jego przechowywaniu i wysoka reakcyjność sprawiają, że energetyka wodorowa jest obarczona wieloma regulacjami. Nasza wyspecjalizowana oferta przygotowana pod technologie wodorowe i ich wykorzystanie w przemyśle stanowi praktyczną pomoc dla projektantów i przedsiębiorców. Konkretne usługi, które oferujemy w tym zakresie, obejmują:

 

 • Studia wykonalności instalacji wodorowych
 • Określenie bezpiecznej odległości instalacji wodorowych od budynków, dróg publicznych itp. (np. analizy ryzyka QRA)
 • Raporty środowiskowe i karty informacyjne przedsięwzięcia
 • Ustalenie zabezpieczeń procesowych i funkcji blokadowych (analizy HAZOP i SIL)
 • Określenie bezpiecznej lokalizacji wydmuchów wodoru (analizy dyspersji i zasięgów oddziaływania cieplnego)
 • Klasyfikacje stref zagrożenia wybuchem i analiz ryzyka wybuchu
 • Określenie warunków ochrony przeciwpożarowej
 • Opracowanie dokumentacji dla zakładów zwiększonego i dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej (dyrektywa Seveso III)
Skontaktuj się
541913dcb19f65eb9f1d6210793824fc

Transformacja energetyczna zaczyna się u podstaw

EKO-KONSULT oferuje znacznie więcej niż tylko bezpośrednie wsparcie w formie raportów i dokumentacji dla zakładów korzystających z technologii wodorowych.

 

Jednym z fundamentów naszej działalności jest edukacja i zwiększanie ogólnej świadomości na temat transformacji energetycznej i energetyki wodorowej. Prowadzimy specjalistyczne szkolenia, współpracujemy z innymi firmami, którym również zależy na tym, by technologie wodorowe się rozwijały w Polsce. Dbamy o to, by aktualne informacje i rzetelna wiedza były dostępne dla jak największej liczby osób.

 

Klaster Technologii Wodorowych

EKO-KONSULT wspiera Klaster Technologii Wodorowych, którego jednym z oryginalnych członków jest Grupa Technologiczna ASE. Klaster tworzą firmy, które wspólnie dążą do zwiększenia znaczenia technologii wodorowych i, ogólniej, dekarbonizacji polskiego przemysłu. Jego działalność polega na prowadzeniu konferencji, realizacji wspólnych projektów i innych inicjatyw.

 

Te działania sprawiają, że energetyka wodorowa w kraju rozwija się szybciej, a transformacja energetyczna dociera do świadomości większej liczby osób.

612fbcf6a6c3d61fb363a85571f00864

Akademia Wodorowa

Bardzo istotne jest, aby do ludzi trafiała rzetelna wiedza. W tym celu prowadzimy kompleksowy system specjalistycznych szkoleń w ramach Akademii Wodorowej. Cykl szkoleń jest skomponowany z myślą o osobach pracujących na co dzień z wodorem oraz projektantach rozwijających dalej jego wykorzystanie. Szkolenia Akademii Wodorowej są prowadzone przez specjalistów od bezpieczeństwa z wieloletnim praktycznym doświadczeniem.

 

Kurs Akademii Wodorowej jest realizowany w ramach Akademii Bezpieczeństwa, z której szkoleń skorzystało od 2006 roku kilkanaście tysięcy osób z ponad 300 firm i zakładów. Akademia Bezpieczeństwa posiada międzynarodowy certyfikat IECEx jako jako rekomendowana jednostka szkoleniowa (RTP). Ze względu na naturę transformacji energetycznej zdecydowaliśmy, że wodór zasługuje na naszą szczególną uwagę. Cykl szkoleń obejmuje takie zagadnienia jak szczególne właściwości fizyczne wodoru, stwarzane przez niego zagrożenia przy różnych zastosowaniach, sposoby pozyskiwania itp. Całość jest podzielona na etapy o różnym poziomie zaawansowania, a ukończenie Akademii Wodorowej skutkuje uzyskaniem certyfikatu Master of Hydrogen Safety.

Skontaktuj się
0b401e9b7ebebf38d6840b322f7a2c0b

Kursy Akademii Wodorowej

Poszczególne szkolenia Akademii Wodorowej są podzielone na trzy podstawowe poziomy: bazowy, zaawansowany oraz specjalistyczny.

 • Poziom bazowy obejmuje ogólne wprowadzenie w technologie wodorowe lub bardziej szczegółowo ukierunkowane szkolenie o zielonym wodorze pochodzącym z elektrolizy wykorzystującej OZE.
 • Natomiast poziom zaawansowany jest w całości poświęcony szczególnym zasadom bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać podczas pracy z wodorem.
 • Poziom specjalistyczny jest podzielony na dwie specjalności: technologiczną i techniczną. Na tym poziomie dostępnych jest więcej opcji szkoleń dotyczących bezpieczeństwa wodorowego lub projektowania różnych instalacji związanych z energetyką wodorową.

 

Ukończenie wszystkich poziomów szkoleń zapewnia certyfikat Master of Hydrogen Safety, ale możliwe jest skorzystanie z wielu szkoleń na jednym poziomie.

Wspieramy technologie wodorowe na każdym kroku

Energetyka wodorowa stanowi rozwiązanie dla przedsiębiorstw starających się pozostać na bieżąco ze zmieniającym się rynkiem podczas transformacji energetycznej i dążących do dekarbonizacji. Jeśli chcesz korzystać z możliwości technologii wodorowych lub już pracujesz z wodorem na co dzień, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci pomogą na każdym etapie, od projektu i decyzji środowiskowych, po szkolenie nowej kadry. Współpracując z firmą EKO-KONSULT wiesz, że bezpieczeństwo twojego zakładu jest w zaufanych i doświadczonych rękach.

Skontaktuj się

EKO-KONSULT Spółka z o.o.

ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk

+ 48 58 554 31 38 (39)

Napisz do nas:

biuro@ekokonsult.pl

ekspertyzy@ekokonsult.pl

Oddział w Krakowie:

32-095 Modlnica,
ul. Częstochowska 48

+48 669 890 009

rsienko@ekokonsult.pl

+48 58 520 77 53
Polityka prywatnościPolityka cookies