Grupa
Technologiczna ASE
Grupa ASE (Strona Główna)BIPRORAFPROJMORSEKO-KONSULTELMECH-ASEASE ATEXCAMINO PROJECTSQUADRONMIEPASE BALTICASE EAST AFRICA
Przewiń

O firmie

EKO-KONSULT jest firmą doradczą, świadczącą usługi w zakresie bezpieczeństwa dla przemysłu i środowiska, wspierając rynek energetyczny, w tym offshore, w sektorach Oil&Gas oraz energetyki odnawialnej, a także inne sektory przemysłu: chemicznego, petrochemicznego, wydobywczego, oraz spożywczego.

 

Jako część Grupy Technologicznej ASE, EKO-KONSULT gwarantuje kompleksową obsługę inwestycji lub obiektu technicznego od wczesnego etapu projektowania, przez cały okres funkcjonowania, zapewniając doradztwo środowiskowe oraz wsparcie w procesie analizy bezpieczeństwa i oceny ryzyka w obiekcie.

 

Pod marką Akademii Bezpieczeństwa, EKO-KONSULT realizuje wysoko wyspecjalizowane, prestiżowe kursy z zakresu transformacji energetycznej, morskiej energetyki wiatrowej, odnawialnych źródeł energii oraz nowych technologii.

 

Czytaj więcej

Strona główna

Poznaj nasze usługi

Nasz zespół specjalistów gwarantuje wykonanie prac analitycznych na najwyższym poziomie jakościowym, zgodnie z aktualnymi wymaganiami formalnymi oraz wiedzą i dobrą praktyką inżynierską. Do każdego zagadnienia podchodzimy indywidualnie, skupiając się na rzeczywistych potrzebach naszych klientów. Wspomagamy procesy analizy i oceny ryzyka, a także zadania inwestycyjne, na każdym etapie w cyklu życia obiektu technicznego.

Aktualności

Więcej wiadomości
26-09-2022
Ograniczanie zagrożenia wybuchem w instalacjach współspalania węgla i biomasy w energetyce. Część II: Techniczne aspekty współspalania węgla i biomasy.
Jakie techniczne aspekty współspalania węgla i biomasy ograniczają zagrożenie wybuchem? M.in. odpowiednie urządzenia i środki transportu paliw, odpowiednie systemy wentylacyjne, utrzymanie urządzeń w dobrym stanie technicznym, czy stosowanie elektrycznych urządzeń przeciwwybuchowych. W artykule kontynuujemy wątek bezpieczeństwa podczas procesu współspalania.
25-08-2022
Ograniczanie zagrożenia wybuchem w instalacjach współspalania węgla i biomasy w energetyce. Część I: Charakterystyka i parametry biomasy.
W jaki sposób ograniczyć zagrożenie występujące podczas współspalania węgla i biomasy? M.in. poprzez dobór odpowiednich technologii spalania paliw, sprowadzanie paliw o rozpoznanych parametrach pożarowo-wybuchowych, sprowadzanie paliw czystych, czy magazynowanie paliw. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym rozwiniemy dokładnie każdy z tych punktów.
15-07-2022
Lider Zmian – branżowa platforma społecznościowa dla technologów
EKO-KONSULT – firma konsultingowo-ekspercka – tworzy portal społecznościowy! Dlaczego zdecydowaliśmy się na takie przedsięwzięcie? Czy platforma odpowie na wyzwania stojące przed specjalistami? Jakie treści i funkcje znajdą Państwo na Liderze Zmian?

Kontakt

EKO-KONSULT Spółka z o.o.

Siedziba firmy

ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk

+ 48 58 554 31 38 (39)

biuro@ekokonsult.pl

ekspertyzy@ekokonsult.pl

 

Oddział w Krakowie

+48 669 890 009

rsienko@ekokonsult.pl